Neohodnoceno

Samolepka Mrtvý úhel - Angles morts - autobus

 1. Kvalitně provedená nálepka
 2. Nesmyje se při prvním projetí myčky
 3. Vydrží ve špatném počasí
 4. Nižší cena, přesto vyšší kvalita provedení

Dobrá viditelnost řidiče v provozu je zásadní. Francie zveřejnila náhled vyhlášky, který objasňuje předem, jak mají být vozidla označeny. Toto opatření bylo zavedeno zákonem č. 2019-1428 ze dne 24. prosince 2019 a vytvořením nového článku L.313-1 v silničním zákoníku.

Můžeme doručit do:
8.7.2022
Skladem
Kód: 2511
24 Kč 20 Kč bez DPH
Kategorie: Vše pro dopravce

Vozidla nad 3,5 tuny budou opatřena značením ukazujícím polohu mrtvých úhlů vozidla, která budou viditelná pro ostatní účastníky silničního provozu a umístěna v souladu s příslušnými postupy pro co nejlepší viditelnost (zejména cyklistů, chodců a uživatelů osobních vozidel). Cílem je snížit počet nehod způsobený těžkými nákladními vozidly v městském provozu.

Vyhláška, která byla právě zveřejněna, poskytuje určitá objasnění novým článkem R.313-32-1, který je zaveden v silničním zákoníku:

 • jedná se o vozidla s celkovou přípustnou hmotností naloženého vozidla převyšující 3,5 tuny jedoucí v městském provozu

 • tato vozidla musí být opatřeny značkou označující polohu mrtvých úhlů, která musí být viditelná na bocích a na zadní části vozidla

 • vylučují se vozidla, která nejsou určena k jízdě v městském prostředí, jakými jsou zemědělská a lesnická vozidla, vozidla pro zimní službu, zásahová vozidla služeb spravujících dálnice nebo silnice se dvěma samostatnými vozovkami

Toto značení vstoupí v platnost od 1. ledna 2021 a nedodržení této povinnosti bude penalizováno podle 4. třídy.

Umístění značek na vozidle:

Značení musí být viditelné za všech okolností a současně nesmí omezovat viditelnost regulačních tabulek a značek vozidla, světelných a signalizačních zařízení a nesmí zasahovat do zorného pole řidiče. Značení nesmí být umístěno na skleněných částech vozidla.

 

 

Znázornění polohy značek na vozidle:

 • značení musí být na motorovém i přípojném vozidle;
 • všechny značky na vozidle musí být umístěny v předepsané výšce měřené od země: minimálně 0,90 a maximálně 1,50 m;
 • na přední části vozidla budou umístěny na levé i pravé straně ve vzdálenosti do jednoho metru od přídě vozidla, u návěsů je vzdálenost od jednoho metru za čepem přípojného vozidla;
 • v zadní části vozidla bude značka umístěna napravo od středové osy.

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení