9 hodnocení

e-TOLL

V červnu 2021 byl spuštěn systém elektronického výběru mýtného Národní správy příjmů s názvem e-TOLL.

Montujeme i prodáváme zařízení FM23.

Můžeme doručit do:
17.7.2024
Skladem
Kód: 2106
2 408 Kč 1 990 Kč bez DPH
Kategorie: e-TOLL
Hmotnost: 0.3 kg
bez zasuvky
Novinka Tip

V červnu 2021 byl spuštěn systém elektronického výběru mýtného Národní správy příjmů s názvem e-TOLL.

Systém e-TOLL je moderní řešení zaměřené na výběr mýtného pro zpoplatněné silnice založené na technologii GPS, která určuje polohu uživatele s využitím virtuálních portálů, implementovaných a kontrolovaných národní správou příjmů.


Každý uživatel vozidla s maximální přípustnou hmotností vyšší než 3,5 t je povinen v případě cest po zpoplatněných komunikacích přenášet lokalizační údaje na server KAS pomocí bezplatné aplikace e-TOLL nebo profesionální OBU (palubní jednotky) popř. řešení ZSL (externí systém).

Data jsou přenášena na server KAS pomocí technologie GPRS.

 

Služba umožňuje využití nového systému výběru mýtného.

Obsahuje:

  • Odesílání údajů e-TOLL podle požadavků ministerstva financí
  • Spolehlivé zařízení ZSL

Systém kompatibilní s SENT GEO

signalizace e-TOLL. Systém informování řidiče o provozu systému e -TOLL - blikající dioda namontovaná kdekoli v kabině vozidla. Toto řešení vám umožňuje efektivně se vyhnout pokutám v případě technických problémů s přenosem dat nebo nedostatku signálu GPS trvajícího déle než 15 minut.

 

Pomůžeme Vám s aktivací, poskytneme technickou podporu, máme v týmu pracovníky, kteří mluví plynule polsky. S námi to bude snadné! 

 

       

 

Aktivace systému e-TOLL 300,- Kč

 

Montáž 1 000,- Kč

Paušál

Roční předplatné pro uživatele využívající pouze službu

e-TOLL 1 200,- Kč

 

Ceny jsou bez DPH.

 

 

Časté otázky a odpovědi:

Nahradí nový systém e-TOLL současný viaTOLL už v červenci?

Nový satelitní systém e-TOLL na elektronický výběr mýtného nenahradí začátkem července současný mikrovlnný systém viaTOLL, jak to původně oznámily polské orgány. Ministerstvo financí nedávno navrhlo novelizaci příslušné legislativy (aktualizovaný zákon o zpoplatněných pozemních komunikacích v Polsku a Národní fond pro pozemní komunikace), kterou se období přechodu ze současného systému viaTOLL na nový systém e-TOLL prodlouží o 3 měsíce, takže oba systémy budou do 30. září 2021 fungovat paralelně.

Která vozidla budou v novém systému zpoplatněna?

Všechna vozidla s hmotností nad 3,5 tuny, jakož i autobusy, které využívají zpoplatněnou silniční síť, bez ohledu na jejich celkovou hmotnost, se budou muset přihlásit do nového systému e-TOLL. Povinnost platit mýtné se může vztahovat i na osobní automobil s přívěsem, pokud celková hmotnost překročí 3,5 t. Vozidla používaná v zemědělství budou osvobozena.

Co se bude od uživatelů nového systému elektronického mýtného vyžadovat?

Uživatelé se budou muset zaregistrovat na webové stránce nového systému elektronického mýtného (podle sdělení orgánů by měla být stránka etoll.gov.pl dostupná v první polovině května). Pak si budou muset zvolit jednu z následujících možností (dokud nebude zavedeno řešení EETS): OBU (palubní jednotka), ELD (externí lokalizační zařízení) nebo bezplatná mobilní aplikace e-TOLL.

Jak vypadá zúčtování v novém systému e-TOLL?

Zúčtování mýta bude založeno na geolokalizačních údajích, které budou prostřednictvím uživatelů přenášeny do systému elektronického výběru mýtného spravovaného Národní daňovou správou.

Zpět do obchodu